Dlaczego podziękowanie w słoiczku jest ekologiczne? - Słoiczek i Spółka Dlaczego podziękowanie w słoiczku jest ekologiczne? - Słoiczek i Spółka

Zacznijmy od tego, że do ozdoby słoiczka używam papieru, lnianych sznurków, nitek lub tekturowych serduszek. Plastikowi mówię nie:)

Słoiczek ma być ładnym i ekologicznym opakowaniem na smaczny upominek dla gości. Ale co kiedy podziękowanie ze środka, czyli cukierki lub miodek zostaną zjedzone? Pakujemy słoiczek do kieszeni, zabieramy do domu i dajemy mu drugie życie, bo tak właśnie każdy z nas może zadbać o środowisko, w którym żyjemy, robiąc użytek z rzeczy, które mamy wokół siebie. Zobaczcie ile różnych funkcji może pełnić ten mały słoiczek.

Co można trzymać w słoiczku? Wszystko! Spinacze, pinezki, guziki, spinki do włosów, a nawet patyczki higieniczne do uszu.

Na pokrywkę można nakleić mate magnetyczną, żeby cześć spinaczy mieć pod ręką.

 

Dobry sposób na uporządkowanie drobnych ozdób.

W kuchni słoiczek też się dobrze odnajdzie. Jak nie macie specjalnych podstawek na jajko, a szklanka na szczypiorek jest za duża – słoiczek pasuje idealnie.

Wykałaczki w słoiczki? No wiadomo:)

A jak będzie wyjeżdżać w krótką podróż, z małą walizką, koniecznie przepakujcie do słoiczka krem do twarzy. Zajmie zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjne opakowanie.

Mam nadzieję, że przekonałam Was, żeby nie wyrzucać słoiczka. Nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać. A jeśli już musicie to zrobić to słoiczek leci do białego pojemnika na szkło, a pokrywka do żółtego na metal.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Jeśli macie swoje inspiracje i korzystacie z nich na co dzień chętnie je poznam i udostępnię u siebie. Wystarczy, że oznaczycie na Instagramie @sloiczekispolka lub dodacie #drugiezyciesloiczka

 

0 Comments

Napisz komentarz

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

©  2021 Słoiczek i Spółka

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?